Jaką toaletę przenośną na budowę wybrać?

Rozpoczynając budowę głównie koncentrujemy się na zabezpieczeniu działki, ogrodzeniu, postawieniu tablicy informacyjnej i stworzeniu zaplecza budowlanego. Dopiero w następnym etapie zastanawiamy się w jaki sposób pomóc naszym budowlańcom zabezpieczyć zaplecze sanitarne i zadbać o środowisko. Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługę wynajmu przenośnych kabin WC. Przy decydowaniu się na taką usługę, trzeba mieć świadomość, że to nie tylko wynajem, lecz kompletna usługa dotycząca wynajmu i serwisowania kabin i należy zwracać przede wszystkim uwagę na opinie o jakości serwisu. Usługa polega na opróżnianiu, czyszczeniu, uzupełnianiu materiałów toaletowych i ewentualnych naprawach kabiny. Największą i najbardziej znaną firmą świadczącą te usługi jest w Polsce firma TOI TOI, stąd popularne nazwy toalet przenośnych toi toje, niektórzy piszą toy toy, ale właściwa nazwa to TOI TOI. Firma Toi Toi zdecydowanie wyznacza standardy na rynku oferując trzy rodzaje kabin TOI Basic, TOI Fresh i TOI Classic, będąc też producentem kabin. Należy tu jednak zauważyć, że kabiny oferowane przez lokalnych dostawców pochodzą od międzynarodowych producentów z wieloletnim doświadczeniem co wpływa na ich trwałość, estetykę i walory sanitarne na porównywalnym poziomie co te oferowane przez TOI TOI.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy wynajem kabin sanitarnych to usługa, która poza wynajmem określonego typu kabiny jest powiąznana w naturalny sposób z serwisem. I to jest dużo ważniejsze niż typ kabiny jaki wybierzemy. Czemu? Bo można mieć toaletę wyposażoną w lusterko, haczyk na ubrania, uchwyty do dźwigu, zamek, podwójną/potrójną wentylację,  to i tak najważniejszy jest serwis. Bo źle wykonany, przyćmi swoim zapachem wszystkie "bajery", które oferują producenci kabin i wykorzystują w swoich materiałach marketingowych. Pamiętaj, toaleta musi być przede wszystkim odpowiednio wyserwisowana (o tym co zawiera właściwy serwis przeczytasz <tutaj>). O tym najlepiej dowiedzieć się czytając opinie. Ważne żeby  pochodziły one od użytkowników, którzy skorzystali z usługi wynajmu toalety przenośnej, a nie przypadkowych osób szukających rozrywki w internecie albo z materiałów reklamowych dostawcy. Na WCExpress.pl wyszukasz i porównasz oferty kilku dostawców za pomocą internetu. Oprócz cen porównasz także opinie o samych dostawcach i ich serwisie wystawione przez osoby, które skorzystały z usług za pośrednictwem platformy. Nasza rada, wynajmując toaletę na budowę warto zwrócić uwagę by była wyposażona w pisuar - zdecydowanie poprawia to komfort i higienę korzystania z toalety.

Koszt wynajmu kabiny WC na budowę.

Jeśli chodzi o koszt wynajmu toalety przenośnej, to z naszych analiz wynika, że po sprawdzeniu kilkunastu firm operujących na polskim rynku różnice w cenie wynajmu kabiny sanitarnej na budowę są niewielkie. A jak je sprawnie sprawdzić? Można oczywiście wyszukać w najpopularniejszym medium czyli wyszukiwarce Google, wpisując np. frazy "wynajem toalety przenośnej", "wynajem toi toi cena", "koszt wynajmu toalety na budowę", albo połączyć wymienione frazy z nazwą miejscowości w której szukamy dostawcy aby zawęzić wyniki (np. "cena wynajmu toalety przenośnej Warszawa").  Niestety bardzo często będziemy rozczarowani bo w większości przypadków nie dowiemy się jaka jest cena wynajmu toalety. Większość firm z branży swoją politykę sprzedażową opiera nadal o sprzedaż bezpośrednią i ściąga klientów na słuchawkę. Nasza rada: Zanim dasz się złapać na hasło typu "najtańsza toaleta przenośna w mieście" i zdecydujesz się zadzwonić na infolinie sprawdź czy znajdziesz cennik wynajmu toalety oficjalnie zaprezentowany na stronię dostawcy. Bo w przeważającej części przypadków to tylko hasło reklamowe stworzone na potrzeby Google Ads i nie zawiera pełnych informacji. Coś na zasadzie "cena od", która w rzeczywistości jest nieosiągalna. Nasza rada, jeśli już wyszukałeś firmę i wspomniane hasło reklamowe "cena od" w wynikach wyszukiwania to wejdź głębiej i spróbuj znaleźć cennik usług, albo kompletną ofertę na kompletną usługę,  a nie formularz dostawcy. Jeśli nie znajdziesz tych informacji to zostaje Ci już tylko wyszukanie nr kontaktowego i telefon do każdego z dostawców osobno i żmudne negocjacje z wyszkolonym pracownikiem DOK, którego zadaniem jest sprzedaż jak najwięcej i jak najdrożej. Jeśli jednak, cenisz sobie dyskrecję i wiesz jaki potencjał drzemie w wyszukiwarkach to skorzystaj z WCExpress.pl i wyświetl na ekranie swojego urządzenia (laptop, desktop, tablet, smartfon) oferty z gwarancja  ceny brutto. Porównaj oferty współpracujących dostawców i zmów toaletę przenośną w gwarantowanej cenie całkowicie online. Potrzebujesz toaletę na budowę na dłuższy okres, to żaden problem. Dzięki systemowi automatycznego przedłużania nie musisz deklarować na jak długo potrzebujesz toaletę, albo  płacić za cały okres. Cykle rozliczeniowe są co 4 tygodnie i to Ty decydujesz czy potrzebujesz kabinę WC na kolejny okres czy chcesz zakończyć wynajem.

Głównym czynnikiem wpływającym na ogólną cenę wynajmu kabiny typu toi toi jest częstotliwość serwisu. Dostawcy na ogół oferują 3 rodzaje usług:

  1. Wynajem kabiny przenośnej z serwisem 1 raz w tygodniu  (powyżej 4 os.) -> Sprawdź ceny
  2. Wynajem kabiny przenośnej z serwisem co 2 tygodnie (3-4os.) -> Sprawdź ceny
  3. Wynajem kabiny przenośnej z serwisem co 4 tygodnie (1-2os.) -> Sprawdź ceny

Nasza rada, pamiętaj że przy wyborze rodzaju serwisu nie wolno kierować się pojemnością zbiornika, a żywotnością chemii używanej do dezynfekcji kabiny. Producenci dają gwarancję jej działania dla serwisów wykonanych maksymalnie z częstotliwością co 2 tygodnie. Ale tak naprawdę zalecają serwis co 1 tydzień, argumentując że chemia odparowuje i traci właściwości wystawiona na działanie czynników atmosferycznych. My uważamy, że serwis kabiny sanitarnej co 2 tygodnie przy  ilości do 4 osób jest optymalnym wyborem i pozwoli uniknąć przykrych zapachów.

W jaki sposób rozlicza się wynajem toalety przenośnej?

Tutaj dobra wiadomość dla osób budujących dom. Można powiedzieć że sposób rozliczania wynajmu toalet to taki abonament, który nie obciąży nam jednorazowo mocno portfela, choć koszt całkowity jest nieunikniony. Pamiętajmy jednak żeby zebrać wszystkie koszty dodatkowe, które w ofertach reklamowych typu "cena od" są często przemilczane i dowiadujemy się o nich przy pierwszym albo ostatnim rachunku. 

Na co zwrócić uwagę wynajmując toaletę przenośną

Ceny kabin na rynku są porównywalne, czy warto zatem płacić np. 10-20zł więcej miesięcznie za wynajem toalety? Warto w takiej sytuacji zadać sobie pytanie, skąd ta różnica? Wynika ona często z siły marki i polityki firm wynajmujących toalety. Często firmy chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę szukają  oszczędności na działaniach operacyjnych, tzn na jakości serwisu, floty albo szkoleniu pracowników. Zdarzają się też skrajne przypadki gdzie dostawca ma odwagę wylewać nieczystości w nielegalny sposób, chodź są to na szczęście zdarzenia incydentalne.

Reasumując, aby wynająć korzystnie kabinę należy zwrócić uwagę przede wszystkim:
  • Na jakość serwisu i opinie o dostawcy
  • Na konstrukcję oferty i jej transparentność
  • Na jakość i stan kabin (w dużo mniejszym stopniu na model, chyba że potrzebujemy kabinę do specjalnego przeznaczenia, np wciąganą na kondygnację albo przeznaczoną dla górnictwa, na place zabaw, albo punktów gastronomicznych).
  • Na dostępność oferty (u handlowca, na słuchawce i w internecie)
  • Na całkowity koszt miesięczny (brak ukrytych kosztów to pewność i spokój)
  • Na ułatwienia typu brak umowy, załatwienie formalności za pomocą internetu (to Twój komfort i oszczędność czasu)
  • Na formę płatności (bezpieczne płatności typu payU to bezpieczeństwo i gwarancja)
Czy 20zł różnicy to dużo w skali miesiąca, a tym bardziej w skali całej inwestycji? Zdecydujcie sami! Pamiętajmy, że czas to też pieniądz i czekanie na handlowca albo godziny poświęcone na negocjacje telefoniczne i porównywanie ofert to czas, który można dużo lepiej spożytkować.

Czy firmy świadczące usługę wynajmu wystawiają faktury VAT?

Zdecydowanie tak. Każda firma działająca na polskim rynku i zgodnie z  prawem wystawi fakturę. My zdecydowanie zalecamy przed wyborem dostawcy zwrócić uwagę na  prezentowaną cenę. I zawsze sprawdzić czy to co usłyszymy to cena brutto, czy netto. Może dla firm ma to mniejsze znaczenie, ale dla klientów indywidualnych, którzy są rzeczywistym płatnikiem podatku VAT już ma. Na usługę wynajmu kabin wraz z cyklicznym serwisem na ogół firmy wystawiają fakturę z 8% stawką podatku VAT.

WCExpress.pl  | 1. w Polsce wyszukiwarka ofert na wynajem toalet przenośnych przez internet.

Wyszukaj oferty dostawców w Twoim regionie

W tym celu wpisz dokładną lokalizację Twojej budowy w wyszukiwarce na górze strony, wybierz rodzaj serwisu i kliknij "Wyszukaj Oferty". Możesz także sprawdzić przykładowe ceny wybierając miasto z poniższej listy. Dzięki naszej porównywarce już nie musisz nigdzie dzwonić, za sprawą jednego kliknięcia porównasz ceny od kilku dostawców z Twojego regionu.
Prościej się nie da...

B

C

E

G

J

K

L

Ł

N

O

P

R

S

T

W

Z