Jaką toaletę przenośną na budowę wybrać?

Rozpoczynając budowę głownie koncentrujemy się na zabezpieczeniu działki, ogrodzeniu, postawieniu tablicy informacyjnej i stworzenia zaplecza budowlanego.Dopiero na następnym etapie zastanawiamy się w jaki sposób pomóc naszym budowlańcom zabezpieczyć zaplecze sanitarne.Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługę wynajmu przenośnych kabin wc. Przy decydowaniu się na taką usługę, bo trzeba mieć świadomość, że to nie tylko wynajem, lecz cała usługa dotycząca serwisowania tych kabin. Usługa polega na opróżnianiu, czyszczeniu, uzupełnianiu materiałów toaletowych i ewentualnych naprawach kabiny.Największą i najbardziej znaną firmą świadczącą te usługi jest w Polsce firma TOI TOI, stąd popularne nazwy toalet przenośnych toi toje.Wynajmując toaletę na budowę warto zwrócić uwagę by była wyposażona w pisuar - zdecydowanie poprawia to komfort korzystania z toalety.

Koszt wynajmu kabiny wc.

Jeśli chodzi o kosz wynajmu, to po sprawdzeniu cen kilku firm nie widać dużych różnic. Trzeba jednak zwrócić uwagę w ofertach na częstotliwość serwisu. Toalety, których kosz wynajęcia jest mniejszy niż 200zł na 4 tygodnie są wynajmowane z opcją jednego serwisu miesięcznie. Nie sprawdzi się to raczej na budowie, przy np. 4-5 pracownikach zalecamy serwisować kabinę co najmniej dwa razy w miesiącu, a najlepiej co tydzień - co zapewni pracownikom komfort w korzystaniu.W koszt wynajmu toalety wchodzi także jest transport, ustawienie i zabranie po zakończeniu wszystkich prac budowlanych.

W jaki sposób rozlicza się wynajem toalety?

Tutaj dobra wiadomość dla osób budujących dom. Można powiedzieć że sposób rozliczania wynajmu toalet to taki abonament, który nie obciąży nam jednorazowo mocno portfela. Czyli z serwisem co dwa tygodnie to koszt wynajmu to 270-300 zł co 4 tygodnie.

Na co zwrócić uwagę wynajmując toaletę przenośną

Ceny kabin na rynku są porównywalne, czy warto zatem płacić np. 20zł więcej miesięcznie za wynajem toalety? Tutaj musimy zadać sobie pytanie skąd ta różnica.Już zatem spieszę z odpowiedzią. Na czym firmy wynajmujące toalety mogą zaoszczędzić:
  • mogą pozbywać się zawartości toalet nielegalnie, poza zlewniami, do których powinna trafić ich zawartość
  • mogą oszczędzać na chemii, która jest niezbędna do wyczyszczenia kabiny
  • mogą oszczędzać na sprzęcie serwisowym - głownie to samochód ascenizacyjny, jeśli zobaczycie zardzewiałego grata nabierzcie wątpliwości co do możliwość dobrego przeprowadzeni serwisu
Czy 20zł różnicy to dużo w skali miesiąca, czy w skali całej inwestycji? Zdecydujcie sami! Dowiedzcie się, czy wywóz i utylizacja ścieków odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Czy firmy świadczące usługę wynajmu wystawiają faktury VAT

Zdecydowanie tak, firmy działające na polskim rynku wystawiają faktury, w których podatek VAT wynosi 8%.