Na ogół każdemu wydaje się, że serwis Toalety przenośnej z zamkniętym zbiornikiem ogranicza się do wybrania nieczystości ze zbiornika i już. Nic bardziej mylnego…Zlecając jakiejkolwiek firmie usługę wynajmu kabiny sanitarnej popularnie nazywanej TOI TOI albo przez niektórych błędnie toy toy, wraz z serwisem możemy, a nawet mamy prawo wymagać usługi zawierającej następujące elementy:

1.    Dostawa toalety przenośnej we wskazane miejsce

W zależności od operatora usługa dostawy może być obciążona jednorazową opłatą doliczaną do ceny wynajmu. Warto Sprawdzić.

2.    Przygotowanie kabiny sanitarnej do eksploatacji

W skład tej części usługi wchodzi ustawienie kabiny typu TOI TOI we wskazanym przez nas miejscu. (UWAGA! Waga takiej toalety z pustym zbiornikiem waha się w przedziale 100-120kg w zależności od modelu jaki wybierzemy). Do tego kierowca serwisant zalewa kabinę specjalnym płynem dezynfekująco-zapachowym oraz zostawia papier toaletowy. Po tych czynnościach rozpoczyna tzw. cykliczny serwis z częstotliwością ustaloną z dostawcą.

3.    Cykliczny serwis toalety przenośnej – Wybieranie nieczystości

Wybieranie nieczystości polega na wyciągnięciu zawartości zbiornika do samochodu asenizacyjnego.Jest to usługa wykonywana w zależności od ilości osób korzystających z wynajętej toalety, z częstotliwością od 1 raz dziennie (ekstremalne przypadki), poprzez najpopularniejszy przypadek 1 raz w tygodniu, do niezalecanego przez operatorów serwisu 1 raz w miesiącu.

4.    Cykliczny serwis toalety przenośnej – Mycie i dezynfekcja kabiny

Podczas serwisu kierowca ma obowiązek przy użyciu specjalistycznej chemii biodegradowalnej, szczotki oraz myjki ciśnieniowej wymyć kabinę i usunąć ew. kamień zbierający się na powierzchni pisuaru i zbiornika. Dodatkowo kabina powinna być umyta na zewnątrz.

5.    Cykliczny serwis toalety przenośnej – Zalanie zbiornika płynem zapachowo-dezynfekującym

Po wybraniu zbiornika i umyciu kabiny kierowca serwisant zalewa zbiornik płynem zapachowo-dezynfekującym w niebieskim kolorze. Dzięki płynowi w kabinie i koło niej unosi się miły zapach całkiem inny niż ten przy sławojkach. Taki płyn 100% swojej właściwości zachowuje przez tydzień, po tym okresie intensywność zapachowa i właściwości dezynfekujące zaczynają znacznie spadać. Cenna uwaga to ze  płynu powinno być co najmniej 20l.

6.    Cykliczny serwis toalety przenośnej – Uzupełnienie papieru toaletowego

Po wykonaniu poprzednich czynności kierowca zostawia minimum 2 rolki papieru. Chyba że, kabina ma zbiornik o zwiększonej pojemności to i rolek powinno być więcej.

7.    Cykliczny serwis toalety przenośnej – naprawa drobnych usterek

To jest usługa o której klienci nie do końca zdają sobie sprawę, a jednak kabina to urządzenie z ruchomymi elementami takimi jak zawiasy, zamek, sprężyny domykające drzwi….A elementy takie mają to do siebie, że po jakimś czasie ulegają naturalnemu zużyciu. Każda szanująca się firma wynajmując sprzęt powinna dbać o to, aby był on w pełni sprawny przez cały okres użytkowania.Jak łatwo zauważyć usługa serwisu toalety przenośnej to ciąg złożonych czynności wpływających na komfort i przede wszystkim nasze bezpieczeństwo sanitarne. O tym czy wybraliśmy dobrą firmę będzie świadczyć to czy podczas serwisu, kierowca serwisant wykonuje wszystkie czynności wymienione powyżej.

8.    Jak długo trwa serwis toalety przenośnej?

Serwis toalety przenośnej, czyli wykonanie wszystkich powyższych czynności od 3-6  zajmuje zwykle serwisantom od 5-8 minut, wiele zależy od zapełnienia zbiornika i stanu kabiny w jakiej zastanie ją serwisant. Jeśli serwis będzie wymagał naprawy drobnych usterek serwis oczywiście w takim przypadku się wydłuży. Występują też sytuacje, w których kabina wc jest tak zniszczona, że niezbędna jest jego wymiana.