Czy zwróciłeś uwagę, że firmy zajmujące się wynajmem i obsługą przenośnych toalet nie publikują nigdzie cenników na wynajem kabin wraz z serwisem? 

Jak chcesz poznać ofertę masz 3 drogi:

  1. Wypełnić formularz i czekać na ofertę (często bezskutecznie)
  2. Wysłać mail i też czekać na odpowiedź z nadzieją że ktoś odczytał Twoją wiadomość (najgorzej jak nie odpiszą a oddzwonią w godzinach pracy)
  3. Możesz także sam zadzwonić w przerwie na lunch, bo jak wrócisz do domu to już infolinia nie będzie czynna.

Którakolwiek drogę wybierzesz musisz mieć świadomość, że to co usłyszysz w słuchawce albo przeczytasz na mailu nosi dużą dawkę marketingu i wypracowanych technik negocjacyjnych. W niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z wyszkolonym pracownikiem DOK lub handlowcem oraz pokazać kilka trików stosowanych w branży. 


Oto kilka przykładów które pomogą Wam właściwie podejść do wyboru oferty:


Wyszukiwanie najtańszej oferty z Googlem

Wpisujemy hasło „wynajem toalet przenośnych” w wyszukiwarce google i wyświetlamy wyniki. Wyskoczą nam reklamy z informacją „Najtańsza kabina w mieście, ceny od 139 zł za miesiąc”. Teoretycznie wszystko świetnie, o to chodziło. Zachęceni taką reklamą klikamy i szukamy na stronię danego dostawcy jakiegoś cennika albo tytułowej oferty. Niestety jedyne co znajdziemy to formularz kontaktowy albo nr na infolinię. Nikt nie lubi formularzy, ale nadal chcemy znaleźć ofertę za obiecane 139 zł. Skoro nie umieliśmy odnaleźć tej okazji sami to pozostaje nam zadzwonić na infolinię i tu zaczyna się zabawa… Pytania o rozmiar buta, adres mailowy, domowy, telefon nr dowodu żeby zdradzić tajemnicę oferty za 139 zł. Jak już podamy wszystko zamiast oferty zaczynają padać hasła w stylu „Panie Józefie najchętniej wybieraną kabiną przez naszych klientów jest…”, albo „Mamy dla pana wspaniałą kabinę o zwiększonej pojemności”, albo coś w patriotycznym tonie „Jesteśmy firmą ze 100% kapitałem polskim i mamy w ofercie najlepszą kabinę na rynku…” ale najciekawsze jest to że żadna nie kosztuje naszych 139 zł. Bo to nie była oferta tylko przynęta. Konia rzędem dla Tych którym uda się wynająć kabinę za cenę z reklamy w Google Ads.


Pojemność zbiornika w kabinie przenośnej

Niektórzy dostawcy kuszą klientów zawyżając pojemność zbiornika i argumentując że dzięki ich kabinie nie ma zagrożenia że kabina się przepełni, a co za tym idzie nie trzeba będzie zamawiać dodatkowego serwisu (który na ogół jest 2x, 3x droższy od planowego). Pamiętajmy że standardowa pojemność pojemnika wystarczy na miesiąc jeśli korzysta z niej do 8 pracowników na budowie przez ok 10h dziennie. Częstotliwość serwisu uzależnia się od ilości pracowników głównie ze względu na wytrzymałość chemii używanej do neutralizacji zapachów. 

Więcej informacji na ten temat właściwego serwisu toalet przenośnych znajdziesz <tutaj>.


Wentylacja w toalecie przenośnej

Podczas rozmowy albo w materiałach można często odnieść wrażenie, że dostawcy ścigają się na zwielokrotnienie wentylacji. Rekordzista jakiego znaleźliśmy, chwalił się poczwórnym system wentylacji sugerując jednocześnie, że dzięki temu z jego toalety nie unoszą się zapachy. Oczywiście to jest nieprawda i żaden rodzaj wentylacji nie zastąpi właściwie wykonanego serwisu i markowej chemii. 


Pisuar w kabinie WC

Warto zwrócić uwagę bo zdarzają się dostawcy, który nie informują o braku pisuaru. My zalecamy aby się upewnić, że jest ten element w wyposażeniu standardowym. Podnosi on walory użytkowe (zwłaszcza na budowie), ale tez zwiększa poziom higieny. 


Zawiesia do dźwigu w toalecie przenośnej

Jest to bardzo przydatny element wyposażenia w toalecie na budowie, ale tylko tam gdzie występuje budownictwo wysokościowe. Deweloperzy ustawiają toalety na poszczególnych kondygnacjach aby budowlańcy nie załatwiali swoich potrzeb na ściany. Po drugie schodzenie pracownika z 4 piętra na załatwienie potrzeby fizjologicznej to zwykła strata czasu. W budownictwie 2-3 kondygnacyjnym nie ma takiej potrzeby i takie wyposażenie jest zbędne.


Toaleta przenośna z umywalką

Pamiętajmy, że umywalka w kabinie to nie narzędzie w którym pracownik umyje ręce do łokci z zaprawy budowlanej, albo umyje narzędzia po pracy. Ta umywalka, a raczej umywaleczka i służy do dezynfekcji rąk po skorzystaniu z toalety. Zamiennie można tez zamówić u niektórych dostawców toalet, dozownik płynu do dezynfekcji który uzupełniany jest przy serwisie.


Jesteśmy jedyną firmą ze 100% kapitałem polskim

Ktoś kto tak mówi powinien ugryźć się w język bo na 30 firm na rynku polskim może jedna, góra dwie mają udziałowców z poza granic naszego kraju. Ważniejsza dla nas odbiorców powinna być jakość usługi potwierdzona przez klientów w niezależnych źródłach niż hasła reklamowe z flagą Polski w tle.


Nasze kabiny nie śmierdzą bo używamy najlepszej chemii

To kolejny mit i mocne nadużycie świadczące nie najlepiej o dostawcy. Każdy producent chemii zaleca maksymalnie 2 tygodnie pomiędzy serwisami (okres ten w zależności od temperatury i ilości użytkowników może się wydłużyć lub skrócić +/-3dni). Niewłaściwie wykonany serwis, albo kamień na zbiorniku i pisuarze w połączeniu z wysokimi temperaturami mogą sprawić, że kabina tuż po serwisie będzie brzydko pachnieć.


Strona internetowa

W dzisiejszych czasach 80% klientów zanim zadzwoni na infolinie szuka informacji w internecie. Dostawcy doskonale o tym wiedzą i zadbali o swój wizerunek w wirtualnym świecie. Tu także trzeba być czujnym, bo bardzo często na zdjęciach znajdziecie nowe samochody, kabiny na tle oceanu pomimo że firma świadczy usługi na terenie województwa mazowieckiego, albo informację o 30 oddziałach. Niestety informacje te bardzo często nie odpowiadają rzeczywistości. Dlatego warto szukać opinii w niezależnych źródłach, bo opinie umieszczone na stronach dostawców napisali najczęściej oni sami.


Czemu nie ma cenników wynajmu na stronie dostawcy?

Na tak postawione pytanie podczas rozmowy, bardzo często usłyszycie odpowiedź że nie da się powiesić cennika z ofertą bo usługa jest zbyt skomplikowana, oferta zawsze jest indywidualnie przygotowywana. To tez jest mit, bo skoro w ikei można wycenić kuchnię przy użyciu przeglądarki internetowej to chyba toaletę z serwisem dużo łatwiej wycenić. Przecież doradca przez telefon na infolinii podaje nam ceny wynajmu toalety w różnej wersji (namawiając nas na tą z lusterkiem bo to najcześciej wybierana kabina). Gwarantuję że nie powie Wam nigdy, że teraz rozłączy się na 20 min bo musi obliczyć cenę i przygotować dla nas ofertę. ;)


Jak sprawnie wyszukać oferty na wynajem toalety internecie?


Od zeszłego roku wszyscy klienci którzy chcą szybko wyszukać oferty na wynajem toalet przenośnych na budowę, do gastronomii, na działkę albo punktu usługowego mogą skorzystać z pierwszej w Polsce wyszukiwarki internetowej dedykowanej branży wynajmu toalet przenośnych - WCExpress.pl

Na WCExpress.pl w kilka sekund można wyświetlić oferty z wybranego rejonu Polski. Porównać i wybrać najkorzystniejszą, a następnie zamówić ją wprost ze swojego urządzenia. Wyszukiwarka działa tak jak inne portale tego typu (booking.com, pyszne.pl). Wyświetla aktualne oferty w zestawieniu z  unikalnymi opiniami o dostawcach. Za pomocą bezpiecznych płatności można szybko zamówić wybrana ofertę o dowolnej porze dnia i nocy.

Prościej się nie da!