Czasy budowy słynnych sławojek z drewna na szczęście dla nas i naszego środowiska odeszły w niepamięć i dziś są zjawiskiem sporadycznym. Świadomość ekologiczna klientów ale i coraz większa dostępność ofert na wynajem toalet na budowy prywatne jak i te wielkie prowadzone przez developerów oraz inwestorów instytucjonalnych sprawiły, że cena wynajmu toalety wraz z serwisem spadła nawet do 165 zł za miesiąc. Tak niski koszt wynajmu toalety sprawia, że stawianie drewnianej sławojki na dole w ziemi stało się ekonomicznie nieopłacalne. 

Dziś nie znajdziemy miejsca w Polsce w którym nie znajdzie się chociaż jedna firma świadcząca tego typu usługi. Poniżej podajemy kilka rad jak wyszukać taką firmę i jaki typ kabiny wybrać aby był optymalny:


Rodzaje toalet przenośnych, jak wybrać optymalne rozwiązanie?


Na rynku jest wiele firm zajmujących się wynajmem toalet przenośnych (w Polsce ok 30), ale kabiny które mają w swojej ofercie mają na ogół od kilku europejskich i amerykańskich dostawców. Firmy w zależności od polityki sprzedażowej używają różnych nazw w materiałach reklamowych ale w rzeczywistości są to kabiny standardowe cechujące się się bardzo zbliżonymi parametrami. Począwszy od wymiarów po wyposażenie. Wyjątkiem jest firma TOI TOI która jako jedyna sama produkuje 3 modele toalet TOI Fresh, TOI Standard i TOI Classic.


Co powinna zawierać standardowa toaleta na budowę?


Standardowo kabina wyposażona jest:

 • Szczelny pojemnik na fekalia o pojemności 250l.
 • Pisuar (niektórzy nie mają w standardzie, a jest to bardzo ważny element)
 • Wentylacja
 • Zamkniecie wewnętrzne
 • Antypoślizgowa podłoga
 • Transparentny dach
 • Uchwyt na 2 rolki papieru toaletowego


Dodatkowo przenośne kabiny WC mogą być wyposażane w:

 • Umywalkę z pojemnikiem na wodę (ok 20l.)
 • Mydło
 • Podajnik na ręczniki papierowe
 • Dozownik na płyn dezynfekujący
 • Haczyk na ubrania
 • Lusterko
 • Zawiesia do dźwigu
 • Wskaźnik męska/damska
 • Wskaźnik wolne/zajęte

Powyższe wyposażenie zależy od producenta oraz modelu. Umówmy się jednak że większość z tego wyposażenia (poza umywalką i dozownikiem płynu dezynfekującego) to gadżety które nie są niezbędne i nie wpłyną w znaczący sposób na komfort pracowników na placu budowy. Umywalka nie jest dostępna na ogół w okresie zimowym i przy wyborze częstotliwości serwisu rzadszej niż 1x2 tyg.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu do wynajęcia?


W 99% przypadków wystarczy nam standardowa kabina. Taka toaleta przenośna na budowie w zupełności spełni swoją rolę sanitarną i pomoże w obronie środowiska. Z dodatkowego wyposażenia polecamy tylko dobranie umywalki lub dozownika płynu do dezynfekcji. Dzięki temu wyposażeniu opcjonalnemu bardzo wzrasta poziom higieny.  


Wyposażenie przenośnej toalety i jego wpływ na cenę wynajmu?


Wynajem kabiny sanitarnej na budowę to kompleksowa usługa składająca się z dwóch głównych elementów: wynajmu konkretnego rodzaju kabiny oraz serwisu z dostosowaną częstotliwością w zależności od ilości użytkowników. Czy wyposażenie kabiny wpływa na wysokość czynszu wynajmu? TAK, ale jak już ustaliliśmy powyżej w większości przypadków wystarczy Wam kabina standardowa. I jeśli chcemy dokonać porównania cenowego to właśnie takie kabiny powinniśmy brać do porównania. Najlepszą i najszybsza metoda na porównanie ofert na standardowe kabiny jest nasza wyszukiwarka WCExpress.pl Pamiętajcie także, że haczyk, lusterko czy wskaźnik „wolne/zajęte” nie powinny wpływać na koszt wynajmu kabiny WC. Jedynym wyposażeniem które może mieć wpływ na cenę jest umywalka, ale to dlatego że wymaga dostarczenia dodatkowej wody, mydła i ręczników papierowych przy serwisie.


Podsumowanie

Reasumując, na cenę tak naprawdę większy wpływ będzie miała częstotliwość serwisowania niż model kabiny. Klikając w linki poniżej, szybko sprawdzisz jak zmienia się cena wynajmu kabiny w zależności od częstotliwości serwisu u kilku dostawców jednocześnie:


Wynajem toalety na budowę w Warszawie

<Cena z serwisem 1 x w tyg.>

<Cena z serwisem 1 x na 2 tyg.>

<Cena z serwisem 1 x na 4 tyg.>Jeśli chcesz wyszukać i porównać oferty firm z Twojej okolicy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki na górze strony. Podaj lokalizację, wybierz rodzaj serwisu i wyświetl oferty dostawców. Wybierz najlepszą i zamów online bez zbędnych formalności.