Toaleta przenośnia to bardzo wygodne rozwiązanie idealne miejsce budowy czy działkę ogrodową lub rekreacyjną. Pozwala komfortowo wykonywać pracę w miejscach, w których jest problem z dostępem do kanalizacji. Zakup przenośnej toalety bywa niekiedy jednak kłopotliwy ponieważ nie wszystkie firmy zajmują się sprzedażą toalet. Jedna z bardziej rozpoznawalnych marek TOI TOI nie sprzedaje swoich toalet a jedynie je wynajmuje, dlatego wszystkie oferty sprzedaży modeli toalet TOI TOI prawdopodobnie są efektem kradzieży takiej toalety.

Gdzie kupić toaletę przenośną?

Toaletę przenośną możemy zakupić za pośrednictwem internetu poprzez nawiązanie kontaktów z jednym z kilku partnerów działających na polskim rynku.

Jaka jest cena toalet przenośnych?

Cena toalety przenośnej zaczyna się w granicach 2000 zł za podstawową wersję, którą da się rozszerzyć o dodatkowe wyposażenie takie jak umywalka i akcesoria takie jak np. pojemnik na płyn dezynfekujący, umywalkę, lustro, wieszak itp.

W jakich firmach można kupić toaletę przenośną?

Toaletę przenośną możemy zakupić z jednej z naszych rodzimych firm na rynku np. Clipper, Marie-Polyester, lub zagranicznego kontrahenta Thal. Przedsiębiorstwa te posiadają duży staż na rynku, tym samym możemy spodziewać się że ich produkty nas nie zawiodą.

Za ile mogę sprzedać używaną toaletę przenośną?

Ceny toalet przenośnych kształtują się w granicach 1300 zł (800 zł-1600 zł) za używane modele. Głównym czynnikiem wpływającym na wysokość ceny jest jej stan techniczny, oraz wyposażenie. Najdroższe modele, również na rynku wtórnym to te dające możliwość wjazdu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Na co zwrócić uwagę kupując toaletę przenośną?

Przede wszystkim należy zweryfikować to czy toaleta była zakupiona legalnie i są na to dokumenty. Należy wystrzegać się zakupu toalet marki TOI TOI gdyż firma ta nie sprzedaje swoich toalet, a jedynie je wynajmuje. Warto również sprawdzić stan techniczny, a szczególnie uwagę zwrócić na szczelność zbiornika na nieczystości.

Gdzie mogę znaleźć używaną toaletę?

Toalety przenośne często wystawiane są na popularnych portalach aukcyjnych takich jak allegro, OLX, gumtree. Należy jednak pamiętać że portale te nie weryfikują rzetelności opisanych tam produktów dlatego też przez zakupem należy sprawdzić stan techniczny toalety.

Czy warto znać pochodzenie toalety?

Oczywiście, jest to nawet wskazane. Zakup używanej toalety może nieść za sobą ryzyko kupna kradzionego przedmiotu, dlatego przez zakupem należy zweryfikować dokument kupna/sprzedaży (paragon, faktura), który potwierdza legalność kupowanego sprzętu. Toalety często są zabezpieczone dlatego też nawet po kilku latach od zakupu może pojawić się ich prawowity właściciel.

Czy można zamówić usługę serwisową do zakupionej prywatnej toalety?

Jest to możliwe, co więcej wiele firm świadczy usługi opróżniania toalet przenośnych nawet bez ich wynajmu.

Czy warto kupić toaletę na działkę?

Nie jest to korzystne rozwiązanie. Kupno toalety na działkę to duża inwestycja nawet biorąc pod uwagę że będziemy używali ją co roku, ponad to dochodzą koszty serwisowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem takiej toalety na okres letni z serwisowaniem, która na koniec sezonu zostanie zabrana z naszej działki. Takie rozwiązanie daje nam pewność że toalety będzie zawsze czysta, sprawna technicznie i regularnie opróżniania. Uchroni nas także przed kradzieżą lub zniszczeniem stojącej toalety w okresie naszej dłuższej nieobecności.